Prodej historického objektu penzionu s restaurací a možností wellness v NPP Terčino údolí

65 000 000 Kč za nemovitost

Uvedená cena je bez DPH a zákonná DPH bude ke kupní ceně připočítána

G Mimořádně nehospodárná

Nové Hrady

  | mapa

Exkluzivně nabízíme k prodeji zrenovovaný penzion uprostřed anglického parku v NPP Terčino Údolí.

Terčino údolí je unikátní romantický krajinný park v údolí říčky Stropnice, který nechal vybudovat hrabě Buquoy roku 1756.

Vedle stromů přirozeně v údolí rostoucích např. až 500 let starých dubů, byl park osázen také exotickými dřevinami jako jsou např. cypřiše, vejmutovky a douglasky .

Podoba parku vychází z tehdy módních romantických myšlenek Jeana-Jacquesa Rousseaua o pobytu ve volné a nespoutané přírodě. Na základě týchž myšlenek vznikly v té době v Čechách také další podobné krajinné parky, například v Krásném Dvoře, Veltrusech, Vlašimi či moravské Lednici.

V letech 1788–1797 byla vybudována empírová budova „lázní“ nazvaná česky Lázničky.

Objekt Lázniček-původní objekt byl vystavěn paní hraběnce jako letní sídlo, později byl nákladně a vkusně přebudován na penzion.

V penzionu se nachází pohodlné a klidné ubytování v 15ti nově zrekonstruovaných útulných pokojích s vlastním sociálním zařízením a s možností přistýlky, součástí objektu je restaurace a historický objekt lázeňského domu tzv. "Lázniček", připravený k přestavění na Wellness. V tomto objektu se nachází unikátní vestavěná jeskyně. Podobné objekty jsou v Evropě pouze dva a jen v "Lázničkách" je jeskyně přístupná veřejnosti.

K dispozici je též úschovna kol. Parkování vozů je umožněno před penzionem.

Vyhlášená restaurace nabízí hostům speciality české kuchyně a domácí zákusky, součástí restaurace je salonek pro 40 osob a venkovní posezení.

Toto unikátní, romantické místo v NPP je populární pro turisty, cyklisty, firemní akce, svatby-stojí zde známý Svatební strom, u kterého se může konat krásný svatební obřad.

Objekt je ve tvaru U, prošel nákladnou a vkusnou rekonstrukcí. Zastavěná plocha je 520m2, užitná plocha je 780m2, plochy pozemků jsou 2787m2

Objekt je připojen na vodovod a elektřinu, vytápění je ústřední, zdroj tepla je automatický kotel na pelety, kanalizace je svedena do vyvážecí jímky.

Penzion je v provozu a provoz bude zajištěn stávajícími majiteli až do jeho předání, objekt je hojně navštěvován , turisty, cyklisty, velice populární jsou zde svatby, společenské, předváděcí, reklamní a firemní akce, teambuildingy apod.

K dispozici dohodou, možnosti prohlídek žádejte u makléře zakázky

Kontaktujte makléře nemovitosti