Prodej pozemku pro bydlení u rakouských hranic v Horním Dvořišti, 4 020 m2

5 990 000 Kč za nemovitost

1 490 Kč/m2

Horní Dvořiště okraj obce

  | mapa

Nabízíme k prodeji krásný stavební pozemek rozprostírající se na slunném místě Novohradského podhůří na okraji klidného městečka Horní Dvořiště, patřící mezi nejjižněji položené obce České republiky v okrese Český Krumlov.

Rozsáhlý, rovinatý pozemek obdélníkového tvaru s nádherným výhledem do okolní přírody o celkové výměře 4020 m2 Vám poskytne dostatečný prostor pro realizaci Vašich stavitelských plánů pro uskutečnění a splnění Vašeho snu o bydlení.

Pozemek se dle aktuálně platné územně plánovací informace nachází částečně cca 2000 m2 v zastavitelné ploše pro bydlení. Novému majiteli se také nabízí zajímavá možnost rozdělit pozemek až na tři stavební parcely, jelikož povolená výměra stavebního pozemku pro jeden rodinný domek je minimálně 600 m2.

Na pozemku lze postavit – rodinný dům maximálně o 2 NP, dále bytový dům maximálně o 3 NP, při čemž nesmí být překročena výšková hladina stávající okolní zástavby. Pro rodinnou rekreaci je přípustné 1 NP, případně 1 NP + podkroví. U všech staveb je možnost podsklepení a využití podkroví.

Byla zahájena příprava vybudování přípojky elektrické energie. Kanalizaci je potřeba řešit vlastní čističkou odpadních vod a zdroj pitné vody připojením na vodovod, který vede přes pozemek.

V Horním Dvořišti najdeme obecní úřad, poštu i obchod. Mateřská školka a základní škola 1. stupně je v Českém Heršláku, jež je částí obce H. Dvořiště. Zde je i hraniční přechod pro pěší a osobní auta. Velkým plusem je i vlakové spojení do Rakouska. Místní ale i blízké okolí jako např. Lipno nad Vltavou 22 km, je velmi oblíbenou turistickou destinací nabízející široké sportovní ale i relaxační vyžití, např. cykloturistika, rybaření, vodní sporty, v zimě lyžařský areál Kramolín.

Jelikož se jedná o jedinečný pozemek v bezprostřední blízkosti hraničního přechodu do Rakouska je vhodný i pro zájemce, kteří chtějí žít v Čechách, ale za prací dojíždí za hranice.

V případě, že Vás tento pozemek zaujal jako ideální místo pro Váš vysněný domov ve spojení s nádhernou přírodou nebo také jako investiční příležitost, neváhejte mne kontaktovat pro sdělení bližších informací nebo prohlídky. S financováním Vám ráda pomohu s naším odborným hypotečním makléřem.

Kontaktujte makléře nemovitosti

Podobné nemovitosti

Prodej řadového domu se zahradou v Kaplici

Prodej řadového domu se zahradou v Kaplici

Nabízíme k prodeji velmi pěkný řadový dům v Kaplici v Jihočeském kraji, okres Český Krumlov. Jedná se o vícepodlažní řadový dům ve velmi dobrém stavu. Byl postaven před 35 lety a následně zmodernizován pečl...

6 990 000 Kč za nemovitost

Prodej rodinného domu se zahradou v Kaplici

Prodej rodinného domu se zahradou v Kaplici

Nabízíme ke koupi rodinný dům se zahradou nacházející se v oblíbené a klidné lokalitě města Kaplice v Jihočeském kraji v okrese Český Krumlov. Jedná se o samostatně stojící podsklepený dům s obytným podkrov�...

8 900 000 Kč za nemovitost

cena k jednání

Prodej rodinného domu s garáží, zahradou a zahradním domkem v Kaplici

Prodej rodinného domu s garáží, zahradou a zahradním domkem v Kaplici

Nabízíme ke koupi rodinný dům s garáží a zahradou nacházející se v jedné z nejhezčích a nejžádanějších lokalit města Kaplice v okrese Český Krumlov. Samostatně stojící rodinný dům obklopený udržovanou z...

8 490 000 Kč za nemovitost

Prodej domu se zimní zahradou, Frymburk

Prodej domu se zimní zahradou, Frymburk

Exkluzivně nabízíme k prodeji řadový rodinný dům se zimní zahradou v obci Frymburk se zastavěnou plochou 115m2 a k tomu zahradu o celkové výměře 207m2. Protože je tento dům již z roku 1989, tak byl postaven na velm...

8 900 000 Kč za nemovitost

včetně realitního a právního servisu

Prodej novostavby rodinného domu se zahradou na Českobudějovicku

Prodej novostavby rodinného domu se zahradou na Českobudějovicku

Nabízíme ke koupi novostavbu rodinného domu s velkou zahradou, vše situováno ve vzdálenosti 2 km od obce Kamenný Újezd, na adrese Kamenný Újezd 707 (část Borek). Nemovitost nabízí bydlení v blízkosti lesů a pří...

6 250 000 Kč za nemovitost